Piszą o nas! ;-)

Aktualności

27.01.2018

Ewa Krawcowicz

Chcieliśmy się pochwalić, że ostatnio pojawiły się o nas w lokalnej prasie: artykuł w WPR24 i artykuł w Czasie Piastowa. Dziękujemy za pomoc w dotarciu do lokalnej społeczności. Ale i dużej szerszej też, jako że internet pozwala osiągnąć zasięg międzynarodowy:-)

Naszym głównym celem było nie tylko pokazanie efektów naszej własnej działalności, ale przede wszystkim zaznaczenie, że niezbędnym jest zwiększenie świadomości wśród mieszkańców naszego miasta i okolic odnośnie konieczności opieki nad otaczającymi nas zwierzętami, kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt i ich humanitarne traktowanie.

Zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – brzmi pierwszy artykuł ustawy o ochronie zwierząt. Ustawa jako podmioty, które wymagają ochrony, wymienia zwierzęta wolnożyjące, gospodarskie oraz domowe. I o ile nasz domowy Mruczek może liczyć na codzienną opiekę (a przynajmniej tak jest w idealnych domach), to jego dzikiemu bratu nikt nie da jedzenia gdy będzie głodny, ani lekarstwa gdy będzie chory. I tutaj wkraczamy my. Ale nasze działania to tylko kropla w morzu potrzeb, ponieważ nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim potrzebującym.

Jeśli ludzie nie zrozumieją, że musimy pomagać nie tylko sobie nawzajem, ale równie naszym mniejszym (choć często i większym) braciom, zwierzęta nadal będą niepotrzebnie cierpiały.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE